Noc s Andersenem 2021 - venkovní HRA

01.06.2021 14:59

K dnešnímu dni se v soutěži o Noc s Andersenem 2021 v knihovně pročetlo do cíle 21 čtenářů. Čtecí soutěž se definitivně uzavřela 31.5. Těm, kteří si velké dobrodružství v knihovně zasloužili (přečetli správný počet knih), byly (vzhledem k nejisté hygienické situaci) tentokrát výjimečně rozdány manuály k venkovní hře Záhada hlavolamu pro celou rodinu.

JAK HRÁT?

Stínadla jsou plná nástrah, a proto vás PROSÍME - menším dětem pro snazší zvládnutí doporučujeme vzít s sebou staršího sourozence nebo lépe RODIČE či prarodiče. K nalezení úkolů vám pomůže tzv. stínadelský zápisník, které jsme dětem rozdali ve škole. Ale nebude to jednoduché. Místa v něm jsou označena jen nepřímo: ulicí, náměstím apod., ale dál už musíte pátrat sami. Nezapomeňte se koukat nejen před, ale i pod a nad sebe :-).

U každého místa najdete v zápisníku úryvek z knih Jaroslava Foglara, popis a hlavně úkol. V něm vždy vyjde nějaké číslo nebo písmeno, které si dítě pečlivě zapíše do tabulky na poslední straně zápisníku.

Velmi DOPORUČUJEME si trasu v mapě promyslet doma a poradit se!

Kdy můžete hrát?

Kdykoli od 1. 6. 2021 do 6. 6. 2021. Samozřejmě pravý stínadelský čas nastává až s večerním soumrakem :-), ale to už necháme na vás.

Mohu hrát, i když jsem nečetl knihy o Stínadlech?

Ano, je to možné, i když něčemu budete asi méně rozumět. Proto je lepší knihy si dopředu přečíst a nebo je poslechnout jako audio knihu. Knihy, komiksové příběhy i audioknihy si můžete vypůjčit v městské knihovně. Jejich dostupnost si zkontrolujte v online katalogu na internetu:

katalog.dolni-bousov.cz.

První čtenářka pokořila čtenářskou výzvu!

12.05.2021 09:31

Čtenářská výzva splněna!

Naše čtenářka - Hana Pechanová - jako první přečetla 20 knih k 20 tématům čtenářské výzvy Databázeknih. Výzvu pokořila v rekordním čase, za pouhé čtyři měsíce se jí podařilo najít a přečíst všechny knihy. Ke gratulaci přidáváme čtenářkou vybranou knižní odměnu.

Vězte, že Hana neusne na vavřínech. Při gratulaci nám prozradila, že má v plánu letos výzvu pokořit ještě minimálně jednou. Věříme, že se jí to podaří, vždyť už teď má u některých témat přečteno víc jak jednu knihu.

Výzva splněna - knihy čtenářky Hany

Tipy na knihy do čtenářské výzvy

04.05.2021 16:41

V oddělení pro dospělé nově narazíte na označené knihy, které by se vám mohly hodit k tématům čtenářské výzvy.

PS: Ověřeno čtenáři

Povinná četba do ouška :-)

27.04.2021 13:37

Povinnou četbu, hlavně tu k maturitě, nemusíte jen číst, můžete si ji naposlouchat. Díky podpoře Knihovny města Mladá Boleslav si u nás nově můžete vypůjčit audioknihy. Seznam aktuálně nabízených audioknih najdete zde.

Od 13. 4. má knihovna opět OTEVŘENO!

12.04.2021 12:00