Novinky

Kosmas cena čtenářů

15.03.2021 10:18

V rámci literární soutěže Magnesia Litera můžete dát svůj hlas Vaší oblíbené knize, která byla vydaná v roce 2020. Vybírejte z původní české prózy, poezie a knih pro děti. Hlasujte do 31. května 2021. Vítězná kniha bude vyhlášena 8. června 2021 v přímém přenosu České televize. 500 vylosovaných čtenářů získá poukázku na knihu od knihkupectví Kosmas v hodnotě 200 Kč.
 
Hlasujte zde.
 

Čtenářská výzva 2021

11.03.2021 09:30

Vyzýváme naše čtenáře k zapojení do čtenářské výzvy Databázeknih.cz. Pojďme výzvě čelit společně...

Do čtenářské výzvy se od začátku roku zapojilo 13 čtenářek, přečteno máme více jak 50 knih. Jak se můžete přidat? Můžete se zaregistovat na Databáziknih.cz, ale není to podmínkou. Stačí přečtené knihy k jednotlivým tématům nahlásit paní knihovnici - emailem knihovnice@dolni-bousov.cz, případně přes Facebook knihovny. Kniha se i s Vaším jménem objeví na naší nástěnce.

A takhle naše nástěnka vypadala na začátku....

Nástěnka výzvy z února 2021

V březnu už vypadá podstatně jinak....

 

 

 

 

Jak si objednat knihy "Za dveře"

20.01.2021 16:39

I nadále je fungování knihovny omezeno, jsme rády, že vám – našim čtenářům – můžeme knihy nabídnout prostřednictvím nově zavedené služby „Za dveře“. Chtěly bychom upozornit čtenáře, kteří jsou zvyklí si knihy vyhledávat na našem online katalogu, na možnost samostatného objednání knih. Nejprve je třeba se přihlásit do katalogu (vzhledem k přechodu na nový knihovní systém KOHA je třeba si emailem zažádat o vystavení nových přihlašovacích údajů – důležité upozornění pro ty, kterým by se přihlášení nedařilo):Po přihlášení si vyhledáte knihu např. podle názvu, jména autora. Hledat se dá samozřejmě i pomocí klíčových slov.

 

V okamžiku, když se Vám podaří knihu vyhledat, stačí již jen rozkliknout záznam a v jeho dolní části v záložce Jednotky si knihu objednat, v případě, že by byla vypůjčená, tak si ji můžete zarezervovat.


Knihy „Za dveře“ si můžete samozřejmě objednávat i telefonicky (322 3120 002), emailem – knihovnice@dolni-bousov.cz, případně přes Facebook knihovny.

Vaše knihovnice
 

Rozšířená otevírací doba knihovny

02.10.2020 08:00

Nově bude knihovna otevřena v pátek již od osmi hodin ráno. Reagovali jsme na prosby čtenářů dojíždějících z okolních obcí, kteří pak měli problémy najít vhodný spoj zpět domů. Dolnobousovská knihovna tak má pro veřejnost otevřeno již 21 hodin týdně. A každý třetí týden v měsíci dokonce 24 hodin, protože jednou za měsíc umožňujeme přijít půjčit si knihy i v sobotu dopoledne. Doufáme, že naše rozšířená otevírací doba vychází vstříc všem, kteří by chtěli chodit do knihovny.

 

Chystáme Týden knihoven

22.09.2020 17:19

Jako každoročně pro Vás i v této nejisté době připravujeme v dolnobousovské knihovně Týden knihoven. V letošním roce proběhne ve dnech 5. října – 11. října. Tuto celostátní akci vyhlašuje pravidelně Svaz knihovníků a informačních pracovníků. V centru zájmu jsou především naši čtenáři, chceme však v knihovnách přivítat i ostatní veřejnost. 

Beseda s Františkem Niedlem musela být ze zdravotních důvodů ZRUŠENA.

 

Záznamy: 16 - 20 ze 163
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>