Novinky

Naše knihovna se líbí

24.06.2015 11:11

Fotografie z interiéru dolnobousovské knihovny uspěla mezi konkurencí interiérů knihoven z celé republiky a byla vybrána mezi 12 nejhezčích! Těchto 12 je postupně celý rok umísťováno na titulní stránku celorepublikového knihovnického časopisu Čtenář. Naše knihovna byla na titulní straně červnového čísla.

Publikace z Bousovské regionální knihovničky

20.05.2015 08:52

Začátkem května vydalo Město Dolní Bousov avizovaný druhý svazek z edice Bousovská regionální knihovnička. Publikace s názvem Český kotel – květen 1945 neboli Krvavý květen 1945 na Dolnobousovsku a v Českém ráji popisuje revoluční události konce 2. světové války v Dolním Bousově a obcích Českého ráje (Turnov, Jičín, Ml. Boleslav, Rovensko p. Troskami, Domousnice, Ledce a další). Publikace autora Jaroslava Balatky vychází ze vzpomínek pamětníků a z historických zápisů tak, jak byly zaznamenány v obecních kronikách, zpravodajích a archivech. Text je doplněn velkým množstvím dobových fotografií. 

Brožura má rozsah 189 stran a bude za cenu 150 Kč ke koupi v infocentru v Kostelní ulici každý všední den v otvíracích hodinách.

Blíží se Noc s Andersenem

30.03.2015 14:36

Jako každým rokem chystáme v naší dolnobousovské knihovně pro šikovné dětské čtenáře Noc s Andersenem. Celorepublikový termín akce již byl minulý pátek, protože ale u nás bude spát celkem 50 dětí, byly jsme nuceny spáče rozdělit do dvou skupinek a ty budou v knihovně postupně spát ze středy na čtvrtek a z pátku na sobotu. Do karet nám hraje i skutečnost, že v těchto dnech budou mít děti velikonoční prázdniny, takže nebudou chodit nevyspalé ráno do školy.

Dolnobousovsko v literatuře

13.01.2015 13:55

Do knihovniček regionálních patriotů letos před Vánoci přibyla nová publikace. Autorem je historik Karol Bílek. Publikace s názvem Dolnobousovsko v literatuře a kultuře má téměř 100 stran doplněných bohatou obrazovou přílohou a vychází jako první svazek plánované edice tzv. Bousovské regionální knihovničky. Cena brožury je 65 Kč a lze ji zakoupit v infocentru v Kostelní ulici.

Publikace je výsledkem mravenčí práce historika Karola Bílka, který shromáždil všechny písemné zmínky o Dolnobousovsku od těch nejstarších až po dnešní dobu. V publikaci je zmíněna tvorba regionálních autorů a rodáků. V neposlední řadě jsou v publikaci zmíněna i regionální periodika a obecní zpravodaje. A protože k literatuře a kultuře měly odedávna blízko také škola, kostel, knihovna kronika, divadlo hudba a některé spolky, sleduje autor i je.

Kinokavárna v knihovně

11.01.2015 14:10

Promítej i ty! Filmy z Jednoho světa opět v knihovně. V lednu již popáté budete mít možnost navštívit dokumentární filmový klub. Promítat budeme v půdních prostorách městské knihovny. Promítacím dnem bude opět PÁTEK. Připraveny jsou celkem čtyři projekce z programu Promítej i ty!. Dokumenty zahrnuté do tohoto programu byly uvedeny v rámci festivalu dokumentárních filmů o lidských právech - Jeden svět. Pro příjemnější zážitek z promítání budeme letos opět servírovat kávu a čaj.

V pátek 16. ledna se ohlédneme za olympijskými hrami v Soči - Putinovy hry/r. Alexander Gentelev/Německo, Rakousko, Izrael/2013/90 min.

30. ledna - dojemný film Poslední sny nám ukáže, že náš odchod ze života může ulehčit ošetřující personál hospice v případě, že se o nás naši blízcí nemůžou postarat. Poslední sny/r. Estephan Wagner/Dánsko/2013/59 min.

13. února nahlédneme díky dokumentu Přestupní stanice do Řecka, jedné z hlavních přestupních stanic přistěhovalců do Evropy.  Přestupní stanice /r. Kaveh Bakhtiari /Francie/2013/100 min.

27. února - autorský film Dál nic se zabývá problematikou výstavby dálnic a neschopností státu dodržovat vlastní zákony. Dál nic/r. Ivo Bystřičan/ČR/2013/75 min.

Promítáme vždy od 18 hodin, vstupné zůstává stále stejné – zdarma.

Záznamy: 21 - 25 ze 145
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>