Doplněna fotogalerie

07.12.2010 14:59

Byla aktualizována Fotogalerie - doplněny fotografie z kurzu výroby adventních věnců 27.11. 2010.

Přímý odkaz na fotky ZDE

Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka

07.12.2010 14:20

Národní pedagogická knihovna Komenského pořádá 3. ročník projektu Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka, který podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Cílem projektu je rozvoj četby hned od prvních měsíců školní docházky dětí.

Městská knihovna v Dolním Bousově ve spolupráci se školou přihlásila do projektu žáky obou letošních 1. ročníků. Podmínkou účasti je to, že knihovna se školou pracuje nad rámec školních osnov, tj. během měsíců listopad 2010 - duben 2011 připraví pro žáky prvních tříd nejméně jednu návštěvu knihovny a uspořádá další akce vedoucí k rozvoji zájmu o četbu.

Odměnou za vynaloženou námahu bude dětem Knížka pro prvňáčka, původní česká novinka, která byla vytvořena výhradně pro účastníky projektu a nelze ji koupit v běžné knihkupecké síti nejméně po dobu tří let. Ve školním roce 2010/2011 to bude knížka spisovatelky Daniely Krolupperové „Zmizelá škola“, kterou bude ilustrovat známá ilustrátorka Eva Sýkorová-Pekárková.

Soutěž Webovou divočinou pro děti

21.10.2010 11:26

Wild Web WoodsHra „Webowou diwočinou“ (Wild Web Woods) je určena pro děti ve věkové kategorii 7 - 10 let, které se v ní mohou zábavnou formou naučit pracovat s počítačem, chovat se na internetu bezpečně, ale také ohleduplně k ostatním. Odkaz na českou verzi hry ZDE.

Městská knihovna v Bousově vyhlašuje SOUTĚŽ!!!

Podívejte se na tento odkaz, kde je umístěna hra a celou hru si projděte. Až budete mít pocit, že to zvládáte, přihlaste se do soutěže (mailem nebo u paní knihovnice), pilně trénujte a sledujte www stránky knihovny. V průběhu měsíce listopadu nebo prosince 2010 vyhlásím datum, kdy se přihlášení sejdou v knihovně a svedou !!!Velkou bitvu s diwočinou!!! Každý ukáže, jak umí projít divočinou a jeho čas se zapíše. Vítězem soutěže se stane ten, kdo nejrychleji projde hru Webowou diwočinou a zároveň dokáže „osvobodit“ všechny zakleté postavičky.

A to ještě není všechno.

Úřad pro ochranu osobních údajů vyhlásí celostátní soutěž dopoledne 28. ledna 2011 na tiskové konferenci. Na základě vítězných časů z jednotlivých knihoven bude vybrán vůbec nejrychlejší chodec Webovou diwočinou. Ten bude Úřadem pro ochranu osobních údajů pozván spolu s doprovodem dospělé osoby na dva dny na Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež do Zlína, kde mu bude předána předsedou Úřadu oficiálně cena a kde může využít akreditaci na festivalu a vychutnat si filmové projekce, které festival nabízí – a také se potkat s jeho hvězdnými hosty.

Tak ať se Vám hra líbí! :o) Čekám na přihlášky.

Předplatné do divadla

10.10.2010 15:17

Městská knihovna a infocentrum oznamuje všem zájemcům o

PŘEDPLATNÉ DO DIVADLA,

že v Městské knihovně v DB je k dispozici katalog s nabídkou předplatného na sezonu 2011 pro tato divadla:

• Městské divadlo Mladá Boleslav,
  • Divadlo u Hasičů (Praha),
  • Divadlo na Vinohradech (Praha).

Brožury s anotacemi a fotografiemi z jednotlivých nabízených her je možné si v klidu prohlédnout v knihovně nebo po dohodě zapůjčit i domů.

Žádosti o lístky na jednotlivá představení (divadlo U Hasičů, Vinohradské, Městské divadlo MB) nebo o celé předplatné (Městské divadlo MB), lze podávat knihovnici Olze Třískové v otvíracích hodinách městské knihovny, telefonicky, mailem nebo tímto formulářem.

Kontakty:

Městská knihovna
Kostelní ul. 141, Dolní Bousov
Tel. 322 312 002

knihovna@dolni-bousov.cz

Dejte nám tip na nákup knih

15.09.2010 15:09

Vážení čtenáři, abychom zkvalitnili výběr titulů, chtěli bychom Vás požádat o připomínky a návrhy na nové dokumenty (knihy, brožury nebo časopisy), které v naší knihovně postrádáte.

Pracovníci knihovny posoudí možnost jejich nákupu, pochopitelně s ohledem na naše finanční možnosti a univerzálnost fondu. O tom, zda bude Vámi navržený titul do fondu zakoupen, budete informováni e-mailem.

Těšíme se na Vaše návrhy, formulář k vyplnění ZDE