Rytíři v knihovně

22.06.2011 08:50

V pátek 10. června proběhl v Městské knihovně v Dolním Bousově již 2. ročník akce s názvem Pasování na rytíře knih.

Aby se obyčejný čtenář mohl stát rytířem knih, musí se nejprve zúčastnit soutěžního klání v knihovně a splnit postupně, jak už to v pohádkách bývá, tři úkoly.

A takové tři úkoly čekaly v dolnobousovské knihovně i na 34 letošních prvňáčků. Protože byli šikovní a vše úspěšně splnili, byli samotným Králem pohádek pasováni na Rytíře knih. Každý účastník musel nahlas panu králi a ostatním předvést, jak se naučil číst. Odměnou každému byla tzv. kniha pro prvňáčky – tedy kniha, která byla za tímto účelem vydána letos poprvé, a po dobu následujících 5 let ji v běžné obchodní síti nekoupíte.

Doufám, že dětem zůstane vzpomínka na hezky strávené dopoledne spojená s myšlenkou na knihy a knihovnu.