Novinky

Filmový klub v knihovně

04.02.2011 09:04

FILMOVÝ KLUB V KNIHOVNĚ 

"Až se léto zeptá, co jsi dělal v zimě?"

...co jí na to odpovíte?

Nabízíme Vám cyklus promítání dokumetárních filmů nazvaný "PROMÍTEJ I TY!" V rámci tohoto "filmového klubu" Vám v Městské knihovně v Dolním Bousově nabídneme ke shlédnutí 4 dokumentární filmy, které zvítězily v diváckém hlasování během festivalu Jeden svět 2010.

Promítání se uskuteční každých 14 dní počínaje 14. lednem 2011 vždy v pátek od 17 hodin na velkoplošné televizi v Městské knihovně.

Vstup zdarma.

Škola naruby - čtenářské deníčky pro děti a rodiče

13.01.2011 14:17

Zapojte se společně do akce nazvané „Škola naruby“, která je pořádaná v rámci celostátní kampaně Celé Česko čte dětem.

Je to akce, kterou chceme oslovit nejen děti, ale hlavně jejich rodiče, prarodiče a další dospělé, kteří mají smysl pro humor a jsou ochotni věnovat dětem svůj čas. Vycházeli jsme ze skutečnosti, že děti si velice rády hrají na školu a připravili jsme pro ně deníčky. Do nich si děti zapíší, co jim rodiče četli a jak dlouho.

Děti své zážitky z četby mají možnost vyjádřit formou obrázku nebo textu na volných stránkách deníčku. Děti mohou chválit nebo vyjádřit nespokojenost oznámkováním stejně jako ve škole. Navíc mohou připojit poznámku.

Chcete se zapojit? Přijďte si pro deníčky do naší knihovny. Dostanete je zdarma a knihovnice vám vysvětlí, jak si záznamy zapisovat. Nejlepší „čtecí rodiny“ budou na konci akce odměněni drobným dárkem. 

Motory - něco pro pány

05.01.2011 10:40

Městská knihovna v Dolním Bousově začala od nového roku odebírat populární časopis Svět motorů

Světu motorů je časopis, který je suverénně nejznámějším a nejprodávanějším motoristickým titulem. Čtenáři oceňují především široké spektrum témat, aktuálnost a jednoznačnou orientaci na české prostředí. V časopisu najde informace podané srozumitelnou formou fanda, profesionál i sváteční řidič. Svět motorů čtou převážně muži mladšího a středního věku, kteří využívají automobil či motocykl.

Časopis každý týden nabízí přehled aktuálně zlevněných modelů. Důkladně se věnuje i ojetým automobilům.

Jaká bude Noc s Andersenem? HLASUJTE!

13.12.2010 12:34

Odpověď tuto otázku záleží zejména na vás - budoucích účastnících blížící se Noci s Andersenem 2011.

V pátek 1. dubna 2011 přivítáme první skupinku poutníků čtenářským královstvím, kterým se podařilo vybojovat si účast na Noci s Andersenem v knihovně. Tito se mohou těšit na celovečerní a noční dobrodružství a soutěže na motivy dobrodružné knihy. Pokud bude hezké počasí, mohli bychom na naší "knihovnické" zahradě zasadit strom "pohádkovník" a posedět u ohýnku.

Na motivy které knihy byste chtěli celý večer prožít? To nechám na vás. Loni jsme strávili celý večer ve škole čar a kouzel v Bradavicích. To už se letos opakovat nebude, máme přeci fantazii a krásných knížek plnou knihovnu. Níže nabízím 5 dobrodružných knih, jak českých, tak zahraničních autorů a také tip, kam bychom se s tou danou knihou mohli podívat. Vše prozkoumejte, případně si knihy sami přečtěte a poté HLASUJTE v anketě, ať se včas dozvím vaše přání.

  1. Robinson Crusoe (D. Defoe) - boj o přežití na ostrově, jen se nenechat sežrat kanibaly
  2. Růže a krokvice (R. Štulcová) - rytířské úkoly a tajemství hradu v době Karla IV.
  3. Brána času (Ulysses Moore) - starý dům na pobřeží, čtyři velké klíče a někdo je chce taky. Nebo chce vás?!?
  4. Tajuplný ostrov (J. Verne) - ztroskotání na ostrově, kde je možná někdo s vámi... 
  5. Bratr vlk, Letopisy z hlubin věků (M. Paver) - ocitnete se v době kamenné, jediný váš společník je vlk a máte šamanské nadání

Hlasování bude ukončeno 1. března 2011. Těším se na vaše názory.

Doplněna fotogalerie

07.12.2010 14:59

Byla aktualizována Fotogalerie - doplněny fotografie z kurzu výroby adventních věnců 27.11. 2010.

Přímý odkaz na fotky ZDE

Záznamy: 146 - 150 ze 162
<< 28 | 29 | 30 | 31 | 32 >>