Novinky

Nové periodikum v knihovně - Od Ještěda k Troskám

31.03.2011 09:16

Pro milovníky Českého ráje a vůbec celého Podještědí máme v knihovně nový přírůstek - knihovna si předplatila sborník "Od Ještěda k Troskám".

Vlastivědný sborník Českého ráje a Podještědí s názvem Od Ještěda k Troskám (OJKT) mapuje oblast Českodubska, Mnichovohradišťska, Dolnobousovska, Sobotecka, Lomnicka, Turnovska, Železnobrodska, Jičínska.

Sborník vychází čtyřikrát ročně, a to vždy na začátku měsíce března, června, září a prosince.

Březen - měsíc čtenářů

31.03.2011 09:08

Celorepubliková akce s názvem „Březen - měsíc čtenářů“ se konala pod tímto mottem loni poprvé. Centrem zájmu knihovníků je nově čtenář a čtení, tedy ne kniha (předmět) ani knihovna (instituce), ale každý čtenář knihy, časopisu, aktivní uživatel knihovny i ten, který v ní zatím nikdy nebyl.

Rádi Vás proto uvítáme v příjemném prostředí bousovské knihovny a nabídneme k zábavě i studiu z více než 12 tisíc titulů knih, 36 titulů časopisů a periodik a přístup na internet zdarma.

V rámci této akce jsme pro Vás připravili několik zajímavých kulturních akcí pro velké i malé:

 • Pátek 11. března (18.00) - Beseda Paměť stromů
 • Úterý 22. března (17.00) - Cestopisná beseda s Jiřím Márou
 • Pátek 25. března, 1. dubna (18.00) - Noc s Andersenem
 • Spuštění nových internetových stránek pro děti a mládež - Knižní doupě
 • Webové stránky knihovny byly přihlášeny do celorepublikové soutěže Biblioweb 2011 (tak pro ně hlasujte na webu nebo alespoň držte palce :-)
 • Pod heslem:
  U nás si může dát
  kávu či čaj, kdo má rád.
  “ 
  Nabídneme čtenářům samoobslužně rozpustnou kávu či čaj během návštěvy knihovny.

Těšíme se na Vás v knihovně! 

Knižní doupě - stránky pro děti a mládež knihovny v Bousově

31.03.2011 09:06

V únoru byly spuštěny nové stránky pro děti a mládež dolnobousovské knihovny  - KNIŽNÍ DOUPĚ.

U nás v doupěti zjistíte:

 • kdo je nejúspěšnější cestovatel Královstvím pohádek nebo
 • kdo si vysloužil právo zúčastnit se Noci s Andersenem v knihovně nebo
 • jaké máme nové zajímavé knížky pro děti a mládež nebo
 • nabídneme hry a zábavné testy z knížek
 • nebo co se vůbec v knihovně pro děti chystá.

 

Hlasujte pro ceny Magnesia litera 2010

22.02.2011 18:36

Jedná se o udělování prestižních cen nejlepším českým knihám za předchozí rok 2010, viz magnesia.netport.cz. Kromě porotních cen, je vždy udělována také Cena čtenářů

Do knihoven budou distribuovány výtvarně zpracované korespondenční lístky, na nichž může kdokoli ze čtenářů hlasovat pro (podle něj)

 

NEJLEPŠÍ PŮVODNÍ ČESKOU BELETRII VYDANOU v ROCE 2010
(próza, poezie, dětská kniha).

 

Čtenář může hlasovat na zmíněném korespondenčním lístku, nebo prostřednictvím webového formuláře na: magnesia.netport.cz/hlas

Bude vylosováno 1000 čtenářů, kteří pak svou cenu obdrží poštou od vydavatelství Knižní klub. Seznam výherců bude uveřejněn na webových stránkách soutěže.

Ve čtenářské soutěži zvítězí kniha, která do 31. března 2011 získá nejvíce hlasů. Slavnostní předávání cen se uskuteční 10. dubna 2011 ve Stavovském divadle v Praze.

Přírůstek do knihovny - časopis d-Test

14.02.2011 10:51

Novým přírůstkem do knihovny se stal časopis d-Test, časopis pro spotřebitele. Tedy vlastně pro nás všechny, protože kdo z nás není spotřebitel a nenakupuje, že?

Stručná charakteristika časopisu:

"Od roku 1992 měsíc co měsíc publikujeme testy výrobků na stránkách časopisu dTest. A nejenom je... Pomocnou ruku podáváme i v dalších oblastech, ve kterých může spotřebitel narazit na různá úskalí a pasti. Srozumitelně přibližujeme práva kupujících (spotřebitelů) a naopak povinnosti prodávajících, radíme, jak je aplikovat v běžném životě, na co si dávat pozor při reklamacích, upozorňujeme na nové zákony, varujeme před nekalými praktikami prodávajících i před klamavou reklamou, publikujeme konkrétní příběhy ze života pro ponaučení..." 

 

Záznamy: 146 - 150 ze 168
<< 28 | 29 | 30 | 31 | 32 >>