Novinky

Nová pravidla používání internetu pro děti do 15 let

04.02.2011 14:11

Vzhledem k současné situaci přistupujeme k úpravě pravidel užívání bezplatného přístupu k internetu v Městské knihovně a infocentru v Dolním Bousově. Úprava se s platností od 7. února 2011 týká dětí a mládeže do 15 let, pro ostatní zůstává přístup neomezený a zdarma.

Přístup na internet v prostorách Městské knihovny a infocentra, tzn. jak v knihovně v 1. patře, tak v místnosti infocentra v přízemí, se bude řídit nově formulovanými Pravidly pro užívání internetu. Plné znění pravidel ke stažení: Pravidla_internetu.pdf (51,7 kB)

 

Pravidla využívání internetu pro děti do patnácti let

 • pro možnost využití internetu musí být registrovanými čtenáři knihovny,
 • musí mít písemný souhlas rodičů (přihlášky k vyzvednutí u knihovnice),
 • při vstupu do knihovny má žadatel o bezplatný přístup k internetu povinnost předložit platný čtenářský průkaz se zaplacenou roční registrací,
 • právo využívat bezplatný internet má pouze držitel platného čtenářského průkazu - není možné toto právo přenášet na někoho jiného ani sdílet PC s dalšími osobami,
 • o pořadí zájemců o oprávněný bezplatný přístup k internetu rozhoduje při větším počtu zájemců obsluha knihovny,
 • na internetu mohou být nejdéle půl hodiny (ve výjimečném případě je po dohodě s knihovnicí možné tuto dobu prodloužit),
 • uživateli není dovoleno hrát počítačové hry a navštěvovat stránky s pornografickým obsahem,
 • uživatel je povinen nahlásit zahájení i ukončení práce na počítači; po ukončení práce musí být počítač ve stavu, v němž byl předán obsluhou,

Při nedodržování výše uvedených pravidel může knihovna omezit uživateli právo používat služeb knihovny. 

Filmový klub v knihovně

04.02.2011 09:04

FILMOVÝ KLUB V KNIHOVNĚ 

"Až se léto zeptá, co jsi dělal v zimě?"

...co jí na to odpovíte?

Nabízíme Vám cyklus promítání dokumetárních filmů nazvaný "PROMÍTEJ I TY!" V rámci tohoto "filmového klubu" Vám v Městské knihovně v Dolním Bousově nabídneme ke shlédnutí 4 dokumentární filmy, které zvítězily v diváckém hlasování během festivalu Jeden svět 2010.

Promítání se uskuteční každých 14 dní počínaje 14. lednem 2011 vždy v pátek od 17 hodin na velkoplošné televizi v Městské knihovně.

Vstup zdarma.

Škola naruby - čtenářské deníčky pro děti a rodiče

13.01.2011 14:17

Zapojte se společně do akce nazvané „Škola naruby“, která je pořádaná v rámci celostátní kampaně Celé Česko čte dětem.

Je to akce, kterou chceme oslovit nejen děti, ale hlavně jejich rodiče, prarodiče a další dospělé, kteří mají smysl pro humor a jsou ochotni věnovat dětem svůj čas. Vycházeli jsme ze skutečnosti, že děti si velice rády hrají na školu a připravili jsme pro ně deníčky. Do nich si děti zapíší, co jim rodiče četli a jak dlouho.

Děti své zážitky z četby mají možnost vyjádřit formou obrázku nebo textu na volných stránkách deníčku. Děti mohou chválit nebo vyjádřit nespokojenost oznámkováním stejně jako ve škole. Navíc mohou připojit poznámku.

Chcete se zapojit? Přijďte si pro deníčky do naší knihovny. Dostanete je zdarma a knihovnice vám vysvětlí, jak si záznamy zapisovat. Nejlepší „čtecí rodiny“ budou na konci akce odměněni drobným dárkem. 

Motory - něco pro pány

05.01.2011 10:40

Městská knihovna v Dolním Bousově začala od nového roku odebírat populární časopis Svět motorů

Světu motorů je časopis, který je suverénně nejznámějším a nejprodávanějším motoristickým titulem. Čtenáři oceňují především široké spektrum témat, aktuálnost a jednoznačnou orientaci na české prostředí. V časopisu najde informace podané srozumitelnou formou fanda, profesionál i sváteční řidič. Svět motorů čtou převážně muži mladšího a středního věku, kteří využívají automobil či motocykl.

Časopis každý týden nabízí přehled aktuálně zlevněných modelů. Důkladně se věnuje i ojetým automobilům.

Jaká bude Noc s Andersenem? HLASUJTE!

13.12.2010 12:34

Odpověď tuto otázku záleží zejména na vás - budoucích účastnících blížící se Noci s Andersenem 2011.

V pátek 1. dubna 2011 přivítáme první skupinku poutníků čtenářským královstvím, kterým se podařilo vybojovat si účast na Noci s Andersenem v knihovně. Tito se mohou těšit na celovečerní a noční dobrodružství a soutěže na motivy dobrodružné knihy. Pokud bude hezké počasí, mohli bychom na naší "knihovnické" zahradě zasadit strom "pohádkovník" a posedět u ohýnku.

Na motivy které knihy byste chtěli celý večer prožít? To nechám na vás. Loni jsme strávili celý večer ve škole čar a kouzel v Bradavicích. To už se letos opakovat nebude, máme přeci fantazii a krásných knížek plnou knihovnu. Níže nabízím 5 dobrodružných knih, jak českých, tak zahraničních autorů a také tip, kam bychom se s tou danou knihou mohli podívat. Vše prozkoumejte, případně si knihy sami přečtěte a poté HLASUJTE v anketě, ať se včas dozvím vaše přání.

 1. Robinson Crusoe (D. Defoe) - boj o přežití na ostrově, jen se nenechat sežrat kanibaly
 2. Růže a krokvice (R. Štulcová) - rytířské úkoly a tajemství hradu v době Karla IV.
 3. Brána času (Ulysses Moore) - starý dům na pobřeží, čtyři velké klíče a někdo je chce taky. Nebo chce vás?!?
 4. Tajuplný ostrov (J. Verne) - ztroskotání na ostrově, kde je možná někdo s vámi... 
 5. Bratr vlk, Letopisy z hlubin věků (M. Paver) - ocitnete se v době kamenné, jediný váš společník je vlk a máte šamanské nadání

Hlasování bude ukončeno 1. března 2011. Těším se na vaše názory.

Záznamy: 141 - 145 ze 158
<< 27 | 28 | 29 | 30 | 31 >>