Novinky

Projekt "Čtení pomáhá"

14.05.2011 10:49

Projekt Čtení pomáhá, iniciovaný generálním ředitelem společnosti ČEZ Martinem Romanem, nemá jen za cíl zvolit nejlepší dětskou knihu, nýbrž také svůj výrazný charitativní rozměr. Za každou přečtenou knihu ze seznamu doporučených dostanou děti kredit 50 korun a ten mohou poukázat na konkrétní charitativní akci podle vlastního uvážení. Více na www.ctenipomaha.cz. Celkem tak mladí čtenáři každoročně dostanou možnost “umístit“ 10 milionů korun poskytnutých donátorem projektu.

Jak jednoduše pomoci?

Na stránkách ctenipomaha.cz si mladí čtenáři mohou vybrat ze seznamu doporučených knížek tu, kterou četli, a po zodpovězení kontrolních otázek získají kredit 50 korun.

Poté budou moci určit, na kterou charitativní akci tato částka půjde. Zda například na slepeckého psa pro konkrétní dítě nebo na nákup nového počítače pro dětský domov. Ročně se takto rozdělí peníze na víc než 100 dobročinných skutků.

Většinu knih nominovaných do projektu si můžete také vypůjčit v Městské knihovně v Dolním Bousově. Knihy jsou uloženy ve zvláštních policích označených logem projektu. 

Přijďte pobejt

10.05.2011 09:49

Městská knihovna se snaží vyjít vstříc svým návštěvníkům (všimněte si, že nejen zaregistrovaným čtenářům!) a tak si pro všechny nachystala další zpříjemnění pobytu.

V knihovně si tak nyní můžete ke studiu knih nalít čaj či kávu a od dubna také pohodlně usadit. Měkké, barevné a veselé polstrování na židle a křesílka rozmístěná v různých koutech knihovny pro vás ušila jedna z našich čtenářek, paní Zuzka Zemanová, které tímto patří naše poděkování.

A tak vás slovy bodrých moraváků zvu - přijďte pobejt!    

Web o kultuře pro děti od 3 do 15 let

09.05.2011 16:08

Webové stránky Město pro děti.cz informují o kulturních aktivitách a zábavě pro děti od 3 do 15 let. Stránky jsou určeny zejména jako inspirace pro rodiče, kteří by rádi zajistili kvalitní zábavu pro své děti.

Podívejte se jaké jsou nové:

  • filmové premiéry,
  • novinky na DVD a CD,
  • divadelní představení,
  • výstavy v galeriích a muzeích,
  • knižní a herní aktuality pro děti.

Vše je doplněno o poutavé rozhovory a témata spadající do dětského světa. Tak se podívejte, co kam by se dalo s dětmi vyrazit: www.mestoprodeti.cz 

Aktuální číslo Zpravodaje Šrámkovy Sobotky

19.04.2011 16:05

Aktuální číslo Zpravodaje Šrámkovy Sobotky je od pondělka k dispozici v knihovně. 

Ceny Magnesia Litera 2010 vyhlášeny

11.04.2011 12:30

Vítězové letošního ročníku cen Magnesia Litera jsou známi. Ve Stavovském divadle byli vyhlášeni 10. dubna v přímém přenosu České televize.

Magnesia Litera – Kniha roku
Jan Balabán: Zeptej se táty (Host)

Litera za prózu
Martin Ryšavý: Vrač (Revolver revue)

Litera za poezii
Josef Hrubý: Otylé ach (Galerie města Plzně)

Litera za nakladatelský čin
Edice AAA (Argo)

Litera za překladovou knihu
Herta Müllerová: Rozhoupaný dech (Přeložila Radka Denemarková, Mladá fronta)

Litera za knihu pro děti a mládež
Alžběta Skálová: Pampe a Šinka (Arbor Vitae)

Litera za literaturu faktu
Vladimír Papoušek a kol.: Dějiny nové moderny (Academia)

Litera pro objev roku
Markéta Baňková: Straka v říši entropie (Petr Prchal)

Cena čtenářů
Hana Andronikova: Nebe nemá dno (Odeon)

Záznamy: 141 - 145 ze 169
<< 27 | 28 | 29 | 30 | 31 >>