Novinky

Rytíři v knihovně

22.06.2011 08:50

V pátek 10. června proběhl v Městské knihovně v Dolním Bousově již 2. ročník akce s názvem Pasování na rytíře knih.

Aby se obyčejný čtenář mohl stát rytířem knih, musí se nejprve zúčastnit soutěžního klání v knihovně a splnit postupně, jak už to v pohádkách bývá, tři úkoly.

A takové tři úkoly čekaly v dolnobousovské knihovně i na 34 letošních prvňáčků. Protože byli šikovní a vše úspěšně splnili, byli samotným Králem pohádek pasováni na Rytíře knih. Každý účastník musel nahlas panu králi a ostatním předvést, jak se naučil číst. Odměnou každému byla tzv. kniha pro prvňáčky – tedy kniha, která byla za tímto účelem vydána letos poprvé, a po dobu následujících 5 let ji v běžné obchodní síti nekoupíte.

Doufám, že dětem zůstane vzpomínka na hezky strávené dopoledne spojená s myšlenkou na knihy a knihovnu.  

Projekt "Čtení pomáhá"

14.05.2011 10:49

Projekt Čtení pomáhá, iniciovaný generálním ředitelem společnosti ČEZ Martinem Romanem, nemá jen za cíl zvolit nejlepší dětskou knihu, nýbrž také svůj výrazný charitativní rozměr. Za každou přečtenou knihu ze seznamu doporučených dostanou děti kredit 50 korun a ten mohou poukázat na konkrétní charitativní akci podle vlastního uvážení. Více na www.ctenipomaha.cz. Celkem tak mladí čtenáři každoročně dostanou možnost “umístit“ 10 milionů korun poskytnutých donátorem projektu.

Jak jednoduše pomoci?

Na stránkách ctenipomaha.cz si mladí čtenáři mohou vybrat ze seznamu doporučených knížek tu, kterou četli, a po zodpovězení kontrolních otázek získají kredit 50 korun.

Poté budou moci určit, na kterou charitativní akci tato částka půjde. Zda například na slepeckého psa pro konkrétní dítě nebo na nákup nového počítače pro dětský domov. Ročně se takto rozdělí peníze na víc než 100 dobročinných skutků.

Většinu knih nominovaných do projektu si můžete také vypůjčit v Městské knihovně v Dolním Bousově. Knihy jsou uloženy ve zvláštních policích označených logem projektu. 

Přijďte pobejt

10.05.2011 09:49

Městská knihovna se snaží vyjít vstříc svým návštěvníkům (všimněte si, že nejen zaregistrovaným čtenářům!) a tak si pro všechny nachystala další zpříjemnění pobytu.

V knihovně si tak nyní můžete ke studiu knih nalít čaj či kávu a od dubna také pohodlně usadit. Měkké, barevné a veselé polstrování na židle a křesílka rozmístěná v různých koutech knihovny pro vás ušila jedna z našich čtenářek, paní Zuzka Zemanová, které tímto patří naše poděkování.

A tak vás slovy bodrých moraváků zvu - přijďte pobejt!    

Web o kultuře pro děti od 3 do 15 let

09.05.2011 16:08

Webové stránky Město pro děti.cz informují o kulturních aktivitách a zábavě pro děti od 3 do 15 let. Stránky jsou určeny zejména jako inspirace pro rodiče, kteří by rádi zajistili kvalitní zábavu pro své děti.

Podívejte se jaké jsou nové:

  • filmové premiéry,
  • novinky na DVD a CD,
  • divadelní představení,
  • výstavy v galeriích a muzeích,
  • knižní a herní aktuality pro děti.

Vše je doplněno o poutavé rozhovory a témata spadající do dětského světa. Tak se podívejte, co kam by se dalo s dětmi vyrazit: www.mestoprodeti.cz 

Aktuální číslo Zpravodaje Šrámkovy Sobotky

19.04.2011 16:05

Aktuální číslo Zpravodaje Šrámkovy Sobotky je od pondělka k dispozici v knihovně. 

Záznamy: 136 - 140 ze 165
<< 26 | 27 | 28 | 29 | 30 >>