Noc literatury

04.05.2012 13:03

V Praze proběhne 16. května šestý ročník literárního happeningu Noc literatury. O co jde? Na různých místech, rozsetých tentokrát na Smíchově, se můžete zaposlouchat do děl světových autorů v podání hereckých osobností. Číst budou např. Bára Hrzánová, Lenka Krobotová, Jan Kačer. Co a hlavně kde se  bude číst, se dozvíte zde.

Kaleidoskop citátů a aforismů

13.04.2012 13:10

Koncem roku 2009 vydal PaedDr. Zdeněk Vaněk v malém nákladu svoji knihu „Kaleidoskop – moudré, poetické, humorné i rozverné střípky“

Autor nyní zpřístupnil Kaleidoskop na webové stránce kaleidoskop.webz.cz, odkud jej lze (ve formátu PDF)  z d a r m a  stáhnout.

"Kaleidoskop je svým pojetím a způsobem zpracování jedinečný a vymyká se z obvyklého, stereotypního rámce sbírek citátů. Je přehledný a tematicky návodný. Obsahovou orientaci usnadňuje členění do 29 tematických kapitol  s výstižnými hesly a obsáhlý rejstřík 620 klíčových slov. V Kaleidoskopu najdete tradiční i netradiční moudra, ale také aforismy reflektující současnou dobu a život. Je tu i téma sexuálního života, které bylo dosud ve sbírkách citátů víceméně tabuizované. Hodnověrnost citací se opírá o 260 použitých pramenů, které doplňuje rejstřík 1175 autorů se stručnou charakteristikou a biografickými daty."

PaedDr. Zdeněk Vaněk

Knížky nejen do školy

10.04.2012 18:42

Od roku 2009 nepřetržitě rozšiřuje Městská knihovna v Praze sbírku kvalitních elektronických textů z vlastní produkce. Všechny elektronické knihy jsou nabízeny zdarma ke stažení a to v několika různých formátech vhodných pro čtení v počítači, e-čtečce nebo v chytrém mobilním telefonu.

www.skolnicetba.cz

• desítky knih, které je dobré znát
  • klasika moderní formou
  • blýskni se ve škole povinnou četbou ve čtečce!
  • nahlédněte do historických vydání klasické literatury!

Úspěch v soutěži knihovnických webstránek

10.04.2012 12:54

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) zorganizoval již 13. ročník BIBLIOWEBu - soutěže o nejlepší webovou prezentaci knihovny. Ve dnech 18.2.2012 až 12.3.2012 zhodnotila odborná porota webové stránky 49 veřejných knihoven, které se přihlásily do letošního ročníku soutěže BIBLIOWEB. Knihovny byly rozděleny do tří kategorii, podle počtu obyvatel. V kategorii knihoven v obcích do 3 tisíc obyvatel si vítězství odnesla stejně jako loni Městská knihovna Jevíčkodruhá byla Městská knihovna a infocentrum Dolní Bousov a třetí Obecní knihovna v Chrustenicích. V celkovém pořadí, bez ohledu na velikost obce/města, jsme se umístili na 15. místě v republice (což je výrazné zlepšení oproti loňskému celkovému 26. místu).

Podrobné výsledky jsou k nahlédnutí na stránkách SKIPu.

Všem, kteří nás podpořili svým hlasem, moc děkujeme!!! Z ocenění máme velkou radost a motivuje nás k dalšímu vylepšování webu. Budeme rádi, pokud nám napíšete, co Vám na našem webu schází, co byste rádi přidali či změnili.

Donášková služba

02.04.2012 08:33

Městská knihovna Dolní Bousov zavedla novou službu. Starší a dlouhodobě nemocní občané si mohou po dohodě s knihovnicí jednou měsíčně (každý první pátek v měsíci) nechat přinést knihy a časopisy až domů.

Je to služba pro občany, pro které je docházení do knihovny obtížné (stáří, nemoc, tělesné postižení). Domluvit se mohou přímo v městské knihovně nebo na telefonním čísle: 322 312 002 nebo zasláním e-mailu:knihovna@dolni-bousov.cz.

Tato služba je zdarma, stačí být čtenářem knihovny, zaplatit roční registrační poplatek.