Obsazeno

Věra Nosková:

S hrdinkou Pavlou se přeneseme do Prahy, která je jako celé Československo "dočasně" obsazená okupačními vojáky - a v přeneseném smyslu také normalizačními pragmatiky. Protože se Pavla přátelí s básníky, hudebníky a výtvarníky, provede nás autorka v této knize Prahou bohémskou, ale kromě toho i městem obskurních podnájmů, číšníků, servírek a levných kurviček, Prahou, jejíž kdysi zdobné fasády šednou a začínají opadávat. Jde o to, zda za daných okolností může ve vysněném velkoměstě najít domov a svobodu, jak o tom snila.

Obnažená

Sylvia Day:

Romanticko-erotický román. Je možné, aby dva emocionálně labilní a minulostí poznačení lidé, jimiž jsou milionář Gideon Cross a mladičká Eva Tramellová, navázali vztah – a udrželi si ho? Hluboké citové pouto mezi nimi sice vznikne, je však natolik zvláštní, že v jistých momentech se jejich vztah dá přirovnat k boji kdo s koho. Často je před rozchodem zachrání jen tělesná touha, protože jeden druhého až démonicky přitahují.

Jako bychom dnes zemřít měli

Miloš Doležal:

Drama života, kněžství a mučednické smrti číhošťského faráře P. Josefa Toufara

Anna krví oděná

Kendra Blake:

Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé.

Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Když přijede do nového města, aby našel ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov.

Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.