20 důvodů, proč chodit do knihovny

08.04.2013 14:52

Pro knížky, na toaletu a pro manžela!

Taková správná knihovna neslouží jen jako skladiště otlapkaných knih nebo kasička na vaše nedobrovolné finanční příspěvky. Naučte se i vy produktivně využívat všechny její poskytované služby! Takže proč se ještě vyplatí chodit do knihovny?

1) Jdu do knihovny – bude vždycky znít lépe než – jdu do hospody.

2) V knihovně si bez problémů a zadarmo dojdete na toaletu.

3) V knihovně vás obvykle nezaskočí otázky typu: "Co si dáte, už máte vybráno, budete platit?"

4) V knihovně se můžete schovat před deštěm, i když jste švorc.

5) Návštěva knihovny vás nezruinuje (pokud vracíte knihy včas).

6) Pokud nevracíte knihy včas, děláte záslužný skutek a přispíváte na svou oblíbenou knihovnu.

7) Každá Vaše návštěva zvedá statistiku, proto se na Vás knihovnice při příchodu vždy ráda usměje.

8) Až zestárnete, budete si v knihovně stále připadat jako mladičký student.

9) Nemusíte se bát, že vás z jejího intimního prostředí někdo předčasně vyhodí. Takže si v klidu domalujete ksichtík a zdokonalíte účes.

10) Nákupy oblečení jsou povrchní, knihami živíte duši.

11) Bažení po nových a nových vědomostech z vás dělá lepšího člověka, cítíte to, a smějete se těm, co svůj čas tráví v hospodách, buticích a jiných nepříliš oduševnělých místech.

12) Možná to taky znáte – očekáváte intelektuální návštěvu a vaše knihovna se vám zdá malá a zaprášená. Nanesete si tedy min. 20 nejnáročnějších knih z knihovny a zabarikádujete jimi stůl tak, aby byly na očích. Co na tom, že je pak ponesete stejně zaprášené zpátky, první dojem se počítá!

13) Půjčovat si knihy je samozřejmě mnohem levnější, než je kupovat. Místa budete mít doma pořád dost a ušetřené penízky utratíte za tolik potřebné hadříky.

14) Na ženy vycházející z knihovny je oduševnělejší pohled než na ty vycházející z butiku (o hospodě nemluvě).

15) Sedět v parku a číst si vypadá mnohem lépe, než zevlovat a tahat jednu cigaretu za druhou, nebo rádoby smskovat, ač právě nemáte s kým.

16) Taková důkladná návštěva knihovny vám procvičí zrak, bicepsy i orientační smysl.

17) Půjčíš mi tu knížku – je pořád perspektivnější než – půjčíš mi tu tvou novou sukni?

18) Nikdy nevíte, na koho zrovna mezi regály narazíte (někdy doslova).

19) "A kde jste se vy dva vlastně poznali ?" No, uznejte, že daleko líp zní, že v knihovně než pod stolem nebo v xchatové místnosti Cesta k rozkoši.

Ale pozor!

20) Inhalace knih může způsobovat silnou návykovost!