"Naše" kniha týdne

27. týden 2022

Dvanáct britských žen, každá je jiná, a přesto je něco spojuje. Spojuje je touha něco nalézt, i když  každá z nic v románu Dívka, žena, jiné hledá něco jiného...Podaří se jim to?  Kniha Dívka, žena, jiné sleduje strhující osudy dvanácti britských žen na strastiplné pouti napříč uplynulým...

26. týden 2022

Tajemná kočka spojuje obyvatele Tokia...necháte se zaplést do příběhu i Vy? Nás v knihovně už příběhy z knihy Kočka a město pohltily....věříme, že zaujmou i Vás. Propletené příběhy o kočkách, Tokiu, osamělosti a vykoupení. Tatéra oddaného tradiční technice pohltí ohromující zakázka; bezdomovec se...

25. týden 2022

Každý týden po dobu jednoho roku přispívala naše oblíbená spisovatelka Elena Ferrante do novin svými krátkými texty. Jejich soubor vyšel knižně pod názvem Příležitostné nápady. Ponořte se do nich a třeba sami dostanete chuť něco napsat....

24. týden 2022

Leïla Slimani prostřednictvím komiksu Sex a lži podává neúprosný obraz skutečnosti země, kde je islám státním náboženstvím. Připomíná nám, že je stále třeba bojovat za základní ženská práva. 

23. týden 2022

Dodatečně zveřejňujeme knihu týdne za minulý týden, pohltil nás knižní veletrh Svět knihy, a tak i vybraná kniha bude připomínkou svátku všech čtenářů. Čestným hostem byla Itálie, a tak i my jsme sáhli po italském autorovi světoznámého jména, vybrali jsme pro vás Pražský hřbitov od Umberta Eca.

22. týden 2022

Svět knihy se blíží, letos je čestným hostem Itálie....potkat tak na knižním veletrhu tajemnou autorku knihy týdne Elenu Ferrante. Přání se nám nesplní, ale setkat se s ní můžeme prostřednictvím knihy Tíživá láska.

21. týden 2022

Vydejte se s námi do zapomenutého kraje mezi Polskem a Běloruskem, do Podlasí, do kraje opředeného legendami a mlhami. Setkejte se s ženami, které umějí léčit. Nebo jsou Šeptuchy jen šarlatánky? 

20. týden 2022

Nebýt filmových festivalů, nevznikla by možná  kniha  tohoto týdne. V Cannes právě probíhá další ročník filmového festivalu, to je ten správný čas vzít do ruky již druhé pokračování blogových příspěvků, které vám s pořádnou dávkou humoru ukáží, jaké je to být ženou filmového kritika.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>