"Naše" kniha týdne

13. týden 2022

13. týden patří soubornému vydání íránského komiksu Persepolis. Marjane Satrapiová vás uchvátí svým osobním příběhem, příběhem o svém dětství a dospívání v Íránu v nelehké době. 

12. týden 2022

Ve středu 23. 3. nás navždy opustila významná osobnost Madeleine Albrightová, která svým životem dokázala, že nic není nemožné, byla venkovanka, uprchlice a ministryně zahraničí Spojených států.  

11. týden 2022

Válka přináší utrpení všem bez rozdílu věku, i těm nejmenším... Kniha Světlany Alexijevičové Poslední svědci : sólo pro dětský hlas přináší mimořádné svědectví dětí o utrpení a zejména traumatech, která má na svědomí válka.  

10. týden 2022

Významní spisovatelé vyzývají rusky mluvící, aby říkali pravdu o válce na Ukrajině. Mezi signatáři výzvy je i nositelka Nobelovy ceny Světlana Alexijevičová, proto se knihou týdne stala její Modlitba za Černobyl.

9. týden 2022

"Naše" kniha týdne 9. týden je tady a s ním i naše kniha týdne, kterou bychom opět chtěli vzdát hold Ukrajině, která odolává ruské invazi. Finská spisovatelka Sofi Oksanen se nebojí psát ve svém románu Stalinovy krávy o záporných místech v historii finsko-estonských vztazích, ukazuje nám težkosti...

8. týden 2022

Knihou 8. týdne je prvotina Jakuba Szántóa Za oponou války. Výběr knihy není náhodný, autor se ve své knize věnuje i Ukrajině, státu, jehož suverenita je ohrožena. Nebuďme lhostejní.... 

7. týden 2022

Caitlin Moranová se vrací. Po úspěšném titulu Jak být ženou předpokládala, že má všechny trable ta sebou, ale opak je pravdou. Víc než žena vás s neutuchajícím humorem provede další životní fází...

6. týden 2022

Město by mělo být pro každého, to si myslí autoři knihy 6. týdne a myslíme si to i my v knihovně. Jak by vypadalo město podle vašich představ? Co byste vylepšili? Inspirujte se v knize Město pro každého.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>