"Naše" kniha týdne

19. týden 2022

Psychologický román švédského spisovatele Alexe Schulmana popisuje pomalý a nenápadný rozklad jedné rodiny. K přečtení románu Z popela Vás netradičně zkusíme nalákat básní: Chalupa, chata....popel Otevřeme dveře auta, vstoupíme rovnou do léta. Louka kolem v plném květu, s obavami otvíráme...

17. týden 2022

Nejočekávanější kniha letošního roku už spatřila světlo světa. Nová kniha Kateřiny Tučkové Bílá voda vás zaručeně chytne za srdce. Spisovatelka literárně zpracovala brutální tažení komunistické moci po roce 1948 proti ženským církevním řádům.

16. týden 2022

Kniha Gott : československý příběh přináší nezávislý pohled na období české populární hudby a zábavní průmysl druhé poloviny 20. století, získala ocenění Magnesia Litera kniha roku a ovládla i publicistickou kategorii. Gratulujeme k ocenění a doporučujeme k přečtení.

14. týden 2022

Povídkový román Lidmily Kábrtové Čekání na spoušť vypráví o špatných rozhodnutí, hledání spřízněné duše a nikdy nemizící naději. Naděje umírá poslední...

13. týden 2022

13. týden patří soubornému vydání íránského komiksu Persepolis. Marjane Satrapiová vás uchvátí svým osobním příběhem, příběhem o svém dětství a dospívání v Íránu v nelehké době. 

12. týden 2022

Ve středu 23. 3. nás navždy opustila významná osobnost Madeleine Albrightová, která svým životem dokázala, že nic není nemožné, byla venkovanka, uprchlice a ministryně zahraničí Spojených států.  

11. týden 2022

Válka přináší utrpení všem bez rozdílu věku, i těm nejmenším... Kniha Světlany Alexijevičové Poslední svědci : sólo pro dětský hlas přináší mimořádné svědectví dětí o utrpení a zejména traumatech, která má na svědomí válka.  

10. týden 2022

Významní spisovatelé vyzývají rusky mluvící, aby říkali pravdu o válce na Ukrajině. Mezi signatáři výzvy je i nositelka Nobelovy ceny Světlana Alexijevičová, proto se knihou týdne stala její Modlitba za Černobyl.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>