Kosti jsou věčné

Kathy Reichs:
Nový příběh se točí kolem mrtvých novorozených dětí, vražd a korupce a je zasazen do zajímavého, ale i nebezpečného prostřední těžby diamantů.

Do montrealské nemocnice přichází Amy Robertsová a stěžuje si na silné krvácení. Lékaři sice zjistí, že nedávno porodila, ale než mohou zasáhnout, Robertsová zmizí. Na adrese, kterou v nemocnici nahlásila, policie objeví zkrvavené ručníky. V obavě z nejhoršího povolává na pomoc Temperance Brennanovou. Ve zchátralém bytě Tempe nachází rozkládající se tělíčka tří novorozených dětí. Majitel tvrdí, že byt pronajal Almě Rogersové. Vzápětí se objeví muž, který hledá Alvu Rodriguezovou. Jsou Amy Robertsová, Alma Rogersová a Alva Rodriguezová jedna a tatáž osoba? Zabila své vlastní děti? A kam zmizela?

Jídlo se nevyhazuje

Amir Gutfreund:
Amir a Efi vyrůstají v rodinách poznamenaných holocaustem. Jejich dětství vládnou postavy dědy Lolka, válečného hrdiny a výstředního skrblíka, který podrobuje čajové sáčky „selekci“, a dědy Josefa, učeného a svatého muže, který odmítá mluvit o minulosti. A tak jim nezbývá než pídit se po ní na vlastní pěst. Když dospějí, konečně se všechno dozvědí, ale i tak ale zůstane mnoho otázek nezodpovězených. Byla nacistická zvěrstva po zásluze potrestána? Jak pochopit ohavnost těch zločinů? Je rozdělení na oběti a viníky tak jednoduché? Jen svatí šli do plynu?

V kuchyni

Monica Ali:

Román je ódou na pomíjivost. A nikde není pocit pomíjivosti intenzivnější než v prostředí velkoměstského hotelu, v tomto případě hotelu Imperial na londýnském náměstí Picadilly Circus. Ústřední postavou je hotelový šéfkuchař. Ve svých dvaačtyřiceti se ocitá na přelomu života. Sponzoři jsou připraveni financovat naplnění jeho snu o vlastním restaurantu, a právě požádal o ruku svou přítelkyni Charlie. Objev mrtvoly vrátného v hotelovém suterénu je ale okamžikem, od kterého se Gabrielovy životní jistoty začínají hroutit.

Živý terč

Tom Clancy:

Přestože se to jeho otci příliš nezamlouvá, Jack Ryan mladší netouží po ničem jiném než stát se operativcem v terénu. Prodělal výcvik u zkušeného instruktora zvláštních vojsk a přechází od práce zpravodajského analytika k pronásledování a likvidaci teroristů všude, kde je potřeba.

Otec ani syn však netuší, že jsou stejně ohroženi v politickém i osobním životě. Zapřisáhlý nepřítel Jacka staršího zahájil vendetu s cílem znemožnit ho jako prezidentského kandidáta. Skupina tajemných žoldnéřů proto dostala za úkol zajmout tohoto bývalého příslušníka oddílu SEAL.

Zatímco Clark uniká, Jack Ryan mladší spolu s Dingem Chavezem, Dominikem Carusem a ostatními z osazenstva Univerzity musí odvrátit novou hrozbu ze Středního východu: zločinný pákistánský generál se spojil s fanatickým teroristou, usilujícím získat jaderné zbraně.