Černá labuť vzlétá

Lee Carroll:

Šestadvacetiletá šperkařka a spolumajitelka galerie Garet Jamesová žije od narození v New Yorku. Kvůli půjčce, kterou si vzal její otec, s nímž bydlí, jim hrozí, že přijdou o galerii i střechu nad hlavou. Zoufalá Garet se při toulkách uličkami města plnými mlhy dostane až ke starožitnictví, kde nikdy dřív nebyla. Když ji starý obchodník požádá o otevření cenné skříňky, nevidí důvod, proč mu nevyhovět. Odnese si stříbrnou kazetu do své dílny, rozpečetí přilepené víčko… a vypustí tak na svět prastaré Zlo...

Krása českých iluminovaných rukopisů

Pavel Brodský:

Publikace se snaží přiblížit čtenáři rozsáhlé a různorodé bohatství české knižní malby co nejvšestranněji. Neomezuje se proto na obvyklý slohový vývoj, i když i tato kapitola je zde samozřejmě zastoupena, ale věnuje náležitou pozornost i otázkám ikonografickým, pro toto umělecké odvětví mimořádně závažným, stejně jako ornamentálním motivům, heraldice, způsobu práce, donátorství apod. Vychází v edici Umění.

Kosti jsou věčné

Kathy Reichs:
Nový příběh se točí kolem mrtvých novorozených dětí, vražd a korupce a je zasazen do zajímavého, ale i nebezpečného prostřední těžby diamantů.

Do montrealské nemocnice přichází Amy Robertsová a stěžuje si na silné krvácení. Lékaři sice zjistí, že nedávno porodila, ale než mohou zasáhnout, Robertsová zmizí. Na adrese, kterou v nemocnici nahlásila, policie objeví zkrvavené ručníky. V obavě z nejhoršího povolává na pomoc Temperance Brennanovou. Ve zchátralém bytě Tempe nachází rozkládající se tělíčka tří novorozených dětí. Majitel tvrdí, že byt pronajal Almě Rogersové. Vzápětí se objeví muž, který hledá Alvu Rodriguezovou. Jsou Amy Robertsová, Alma Rogersová a Alva Rodriguezová jedna a tatáž osoba? Zabila své vlastní děti? A kam zmizela?

Jídlo se nevyhazuje

Amir Gutfreund:
Amir a Efi vyrůstají v rodinách poznamenaných holocaustem. Jejich dětství vládnou postavy dědy Lolka, válečného hrdiny a výstředního skrblíka, který podrobuje čajové sáčky „selekci“, a dědy Josefa, učeného a svatého muže, který odmítá mluvit o minulosti. A tak jim nezbývá než pídit se po ní na vlastní pěst. Když dospějí, konečně se všechno dozvědí, ale i tak ale zůstane mnoho otázek nezodpovězených. Byla nacistická zvěrstva po zásluze potrestána? Jak pochopit ohavnost těch zločinů? Je rozdělení na oběti a viníky tak jednoduché? Jen svatí šli do plynu?