Průvodce módním šitím

Lorna Knightová:

Příručka se srozumitelně a přehledně napsanými návody a velkým množstvím ilustrací ulehčujících pochopení textu v praktické kroužkové vazbě. Obsahuje techniky a rady, jak lze pracovat podle hotových střihů, popřípadě jak si můžeme střihy upravit podle postavy a svých představ nebo také navrhnout střihy vlastní a pak podle střihů ušít krásné a dokonale padnoucí oděvy. Rozšíří naše zkušenosti se šitím i zdobením oděvů strojovou výšivkou, aplikací, ažurou a podobně.

Biokuchařka Hanky Zemanové

Hana Zemanová:

Nové recepty pro zdravější život. Bio může být chutné, zdravé jídlo pro celou rodinu, nemusí být složité na přípravu. Bio znamená s přírodou - bez konzervačních látek a chemických zásahů. Je to možnost volby.Ojedinělá česká kuchařka vás naučí zařazovat biopotraviny do jídelníčku – zaměřuje se i na méně známé, ale běžně prodávané např. pohanku, cizrnu, špaldovou mouku, panenské oleje apod. Bio není jenom zrní či vegetariánská strava, bio může být chutné, zdravé jídlo pro celou rodinu, nemusí být složité na přípravu.

Zima světa

Ken Follet:

První román trilogie Století nazvaný Pád titánů se stal mezinárodní senzací, jako strhující kniha, která dokáže čtenáře pohltit na celé dny či týdny. Zima světa začíná tam, kde Pád titánů končí. Pětice našich známých, navzájem spřízněných rodin – americká, německá, ruská, anglická a velšská - vstupuje do doby obrovského sociálního, politického a hospodářského chaosu počínajícího vzestupem třetí říše, přes krvavé události ve Španělsku a velká dramata druhé světové války až po výbuchy sovětských a amerických jaderných bomb.

Škoda nevařit

Martin Škoda:

Kuchařka plná hudby

Kniha sedmnáctiletého Martina Škody, českého Jamieho Olivera, je plná skvělých receptů, fotografií, rad a tipů, k nimž se autor postupem času vlastními zkušenostmi dopracoval, a také hudby.

Mladý autor napsal kuchařku pro své vrstevníky s ohledem na jejich potřeby, možnosti i přání. Ale vlastně nejen pro ně! Knížka jistě zaujme všechny milovníky kvalitního a nápaditého jídla.