Dewey - kocour z knihovny

Vicky Myronová:
Jedno chladné zimní ráno jde Vicki, vedoucí malé iowské knihovny, vybrat ze schránky vrácené knihy a objeví v ní droboučké, na kost promrzlé kotě, které tam někdo předešlou noc vhodil. Vytáhne zubožené zvířátko z hromady těžkých svazků, a jakmile se jí schoulí do náruče, je rozhodnuto. Kocourek pojmenovaný Dewey podle slavného amerického knihovníka se stane trvalým inventářem knihovny. Jak moc může nějaké zvíře ovlivnit osudy lidí? A dokáže opuštěné kotě změnit život jedné malé knihovny, pozvednout tradiční americké městečko a nakonec se ještě proslavit po světě? Deweymu se to rozhodně podařilo.

Odvlečená

Sophie Hayesová:

Pravdivý příběh dívky, která byla nucena pracovat několik měsíců jako prostitutka v Itálii. Sophie pochází z Anglie a vyrůstala v problémové rodině. Jednoho dnes se seznámí s mladíkem z Albánie, který je zcela jiný než její despotický agresivní otec. Kas je pozorný, charismatický a zdvořilý a jejich přátelství záhy přeroste v něco víc. Sophie však netuší, že Kas s ní má vlastní plány.

Temný oheň

C. J. Sansom:

Píše se rok 1540 a Matthew Sharldake zažívá horké léto, nejteplejší v celém šestnáctém století. Snaží se vést advokátní praxi a přežívat bez velkého rozruchu, protože má obavy z nemilosti Thomase Cromewella.

Obhajoba dívky obviněné z vraždy ho však znovu přivádí do blízkosti králova prvního ministra, který mu dává nový úkol: najít tajemství řeckého ohně, jež se po staletích zapomnění vynořilo v záznamech jednoho zrušeného londýnského kláštera, aby hned zase nevysvětlitelně zmizelo. Jak se Shardlake přesvědčí při snaze spojit pátrání po řeckém ohni s prokazováním neviny mladé klientky, v tudorovském Londýně nic není takové, jak to vypadá na první pohled.

Na útěku

Mahtob Mahmoodyová:

Příběh unesené dcery z bestselleru Bez dcerky neodejdu.

Dnes už dospělá Mahtob Mahmoodyová, dcera autorky bestselleru Bez dcerky neodejdu (který ona sama nikdy nečetla), s odstupem více než čtvrt století vzpomíná, jak drama své rodiny prožívala coby malé dítě a jak se s tragickou událostí vyrovnává dodnes. Následkem psychického vyčerpání léta bojuje se závažným onemocněním. Mahtobin příběh je napínavé psychologické drama symbiózy dvou žen, které se patrně do nejdelší smrti nezbaví následků někdejší osudné události.