Zhubněte jednou pro vždy

Antonia Mačingová:

Nové vydání bestselleru Mgr. Anotónie Mačingové. Každé přijaté sousto rozhoduje o našem budoucím zdraví, pocitech, vzhledu. Stejně tak naše současné zdraví, pocit y a vzhled jsou následkem předcházejícího způsobu stravování a přístupu k sobě samému… Říká se, že láska léčí a uzdravuje, dělejme tedy všechno s největší láskou, jakou momentálně můžeme dát sobě a okolí, a i z našeho jídla se stane ten nejúžasnější lék.

Dewey - kocour z knihovny

Vicky Myronová:
Jedno chladné zimní ráno jde Vicki, vedoucí malé iowské knihovny, vybrat ze schránky vrácené knihy a objeví v ní droboučké, na kost promrzlé kotě, které tam někdo předešlou noc vhodil. Vytáhne zubožené zvířátko z hromady těžkých svazků, a jakmile se jí schoulí do náruče, je rozhodnuto. Kocourek pojmenovaný Dewey podle slavného amerického knihovníka se stane trvalým inventářem knihovny. Jak moc může nějaké zvíře ovlivnit osudy lidí? A dokáže opuštěné kotě změnit život jedné malé knihovny, pozvednout tradiční americké městečko a nakonec se ještě proslavit po světě? Deweymu se to rozhodně podařilo.

Odvlečená

Sophie Hayesová:

Pravdivý příběh dívky, která byla nucena pracovat několik měsíců jako prostitutka v Itálii. Sophie pochází z Anglie a vyrůstala v problémové rodině. Jednoho dnes se seznámí s mladíkem z Albánie, který je zcela jiný než její despotický agresivní otec. Kas je pozorný, charismatický a zdvořilý a jejich přátelství záhy přeroste v něco víc. Sophie však netuší, že Kas s ní má vlastní plány.

Temný oheň

C. J. Sansom:

Píše se rok 1540 a Matthew Sharldake zažívá horké léto, nejteplejší v celém šestnáctém století. Snaží se vést advokátní praxi a přežívat bez velkého rozruchu, protože má obavy z nemilosti Thomase Cromewella.

Obhajoba dívky obviněné z vraždy ho však znovu přivádí do blízkosti králova prvního ministra, který mu dává nový úkol: najít tajemství řeckého ohně, jež se po staletích zapomnění vynořilo v záznamech jednoho zrušeného londýnského kláštera, aby hned zase nevysvětlitelně zmizelo. Jak se Shardlake přesvědčí při snaze spojit pátrání po řeckém ohni s prokazováním neviny mladé klientky, v tudorovském Londýně nic není takové, jak to vypadá na první pohled.