Notre Dame

Richard Pachman:

Volné pokračování historického románu Útes vypráví o osudech členů francouzské šlechtické rodiny de Navarre ve druhé polovině 16. století. Poutavé propojení románu historického, dobrodružného, filosofického a romantického nás zavádí do středověké Francie, Španělska, Egypta, Indie, rudolfínských Čech a tudorovské Anglie.

Neklidný muž

Henning Mankell:

Poslední případ světoznámého komisaře Wallandera.

Jednoho dubnového rána roku 2008 zmizí na své pravidelné procházce lesoparkem vysloužilý vysoce postavený námořní důstojník Håkan von Enke. Vyšetřování případu má na starosti stockholmská policie a komisař Wallander s ním nemá nic společného - tedy oficiálně. Jenže zmizelý důstojník se měl stát tchánem jeho dcery. A tak se Wallander brzy zaplete do věcí, po kterých mu úředně nic není, slibuje, co vzápětí nesplní, dokonce i lže, když je to zapotřebí - a vychází mu to. Brzy ale narazí na matoucí špionážní aktivity, které se váží ještě k době studené války…

Něžnost

David Foenkinos:

Krásná, svůdná, něžná, inteligentní… taková je Nathalie, a do smrti svého manžela je i šťastná, pak se její život zlomí… Dokud si ze záhadných důvodů nevšimne nezajímavého, trochu nešikovného kolegy. Pomalu, ale jistě je okouzlována jeho jemnocitem, delikátností, nenápadným smyslem pro humor.

Vyhnání Gerty Snirch

Kateřina Tučková:

Noc z 30. na 31. 5. 1945. Gerta Schnirch, matka několikaměsíční dcerky, je jen s osobními věcmi „odsunuta“ společně s ostatními brněnskými Němci směrem na Vídeň. Vyčerpávající pochod skončí v Pohořelicích, kde mnoho vyhnanců podlehne epidemii tyfu a úplavice. Gerta a některé další německé ženy se zachrání při nucených pracích na jižní Moravě, kde setrvají i po ukončení transportů.

Po znovuzískání československého občanství se Gerta vrací do Brna, v němž prožívá další bouřlivé události druhé poloviny dvacátého století. Nezaměnitelnou atmosféru příběhu dodává genius loci živelně se rozvíjejícího Brna.

<< 33 | 34 | 35 | 36 | 37 >>

8     -

+ každou 3. sobotu v měsíci

So (17. 9.)

9     -    12

Zdrojem pro ObalkyKnih.cz jsou spolupracující nakladatelé a knihkupci, kteří pro knihovny patřící do sdružení SKIP souhlasí se zobrazováním obálek jejich knih v knihovních katalozích. V současnosti hlavním zdrojem obálek jsou knihovny, které aktivně skenují obálky knih a daších dokumentů z jejich knihovních fondů a tyto vkládájí na obálkový server.