Pomozte rozšířit fond regionální literatury

02.02.2012 13:03

Vážení příznivci Městské knihovny v Dolním Bousově,

naše knihovna by od nového roku chtěla vytvořit "oddělení" regionální literatury. Pod pojmem "oddělení regionální literatury" si představujeme poličku, na které by byly shromážděny publikace, které pojednávají o našem regionu, jsou na jeho území vydané nebo se ho jiným způsobem týkají (např. pojednávají  o herci, vědci či politikovi, který se zde narodil nebo pobýval). Některé knihy již vlastníme, jsou však regionální tisky, o kterých se ani nedozvíme. Například sborníky či informační materiály místních spolků a další drobné tisky, ve kterých jsou informace, které nejsou nikde jinde uvedeny a přitom pro dokreslení dějin lokality Dolního Bousova a nejbližšího okolí mají velký význam.

Proto Vás prosíme, nabídněte nám publikace z dolnobousovska, rádi bychom pro budoucí generace uchovali informace o regionálním dění v co nejširším rozsahu. Vaše ochota k tomu může významně přispět. Děkujeme Vám za ni.

Dita Říhová
vedoucí Městské knihovny